Dozorce 3 - sledování počítače, monitorování PC, kontrola zaměstnanců, monitoring uživatelů, využití SW

NOVÁ VERZE SYSTÉMU - Dozorce 4 (DoZo)

Máme pro vás skvělé zprávy! Byla vydána kompletně přepracovaná nová řada monitorovacího systému Dozorce 4, která podporuje všechny aktuální verze Windows a Windows Server. Nejedná se o pouhý upgrade, nová verze byla kompletně přepracována, přináší celou řadu novinek, rozšiřuje možnosti v rámci 10ti modulů a stává se tak jedničkou na trhu sledovacích nástrojů a pokračováním úspěšné série Dozorce 3.

Nová řada systému Dozorce je k dispozici na Dozorce.comÚspory

Na čem můžete ušetřit a tím zvýšit výnosy:

  • zaměstnanci
  • hardwarové vybavení
  • softwarové vybavení
  • správa počítačů

 

Všechny tyto body mohou i ve Vašem případě znamenat milionové úspory v průběhu několika let. Právě nyní Vám nabízíme optimalizaci firemních nákladů.

 

Zaměstnanci, personalistika, lidské zdroje, personální audit

Zaměstnanec, který pracovní dobu promrhá je zbytečná zátěž firmy. Nejen, že jeho pracovní výkonnost je minimální a výsledky nestojí za nic, ale navíc je možné, že jeho přístup, ať už cíleně nebo náhodou, ovlivňuje další zaměstnance, kteří pod tímto vlivem také nepracují tak, jak by měli.
Nevhodný zaměstnanec zbytečně využívá a zneužívá výpočetní techniku k nepracovním činnostem. Nejen, že jeho požadavky na výkonnější sestavy rostou společně s množstvím nainstalovaným programů či navštívených závadných stránek, ale jsou i hrozbou pro celou firmu. Nebezpečí zavirování je u těchto zaměstnanců nesrovnatelně větší a tato infiltrace a ohrožení bezpečnosti je již hrozbou i pro ostatní. IT oddělení je zahlcováno zbytečně a jejich výkonnost je omezována díky nepřípustnému chování těchto zaměstnanců.
Takový zaměstnanec nejen, že nic nepřináší a jeho výplata jsou vyhozené peníze, ale navíc Vás spoustu dalších peněz stojí. Protože jsou jeho aktivity, jako např. hraní her, až na některé vyjímky, dokonale utajené, musíte najít řešení, které Vám pomůže takovéto zacházení s Vaším vybavením objevit. Proto jste na těchto stránkách. Sledování zaměstnanců a monitoring uživatelů povede ke zvýšení produktivity a efektivity pracovníků a optimalizaci firemních nákladů.

Hardwarové vybavení

I přes opakující se trend postupného zlevňování výpočetní techniky a hardwaru vůbec, je i zde co ušetřit. Množství VT, která se ve Vaší firmě nachází, nemusí být tak velké. Výkonné sestavy, které si vedoucí jednotlivých oddělení "poručili", protože, dle jejich slov, je k vykonávání svěřené práce potřebují, nemusí být tak výkonné, jak se zdá. VT technika se nemusí obměňovat na všech místech, protože všechna místa jí nevyužívají stejně. Výhodnější řešení je obměňovat či rozšiřovat VT techniku tam, kde to je skutečně nutné.
Předejděte neoprávněným požadavkům na novou VT či rozšíření komponent. Odhalte využití počítačů k mimopracovním činnostem. Jedině tak poznáte, zda kupujete nejnovější model skvělého počítače na hraní her, namísto k pracovním účelům neposlušného zaměstnance. My Vám poradíme kde stav není v pořádku, kde je skutečně nutné VT obměnit a kde je to naopak naprosto zbytečné, komu nevyužitou VT vzít a využít jinde, kde ji opravdu potřebují, kde ušetřit a na která oddělení si dávat pozor. Snižte investice do PC a IT.

Softwarové vybavení

Stejně jako u hardwaru, všichni chtějí mít to nejlepší nebo alespoň to, co mají ostatní či "LCD co má Pavla z účtárny" i přesto, že to nepotřebují a nevyužijí. Navzájem si všichni závidí a u softwaru tomu není jinak. Musím mít to nejlepší a nejnovější za každou cenu. Všichni musí mít MS Office nejnovější verze a to Professional nebo dokonce Enterprise. Mezi těmito zaměstnanci jsou ovšem i tací, kteří Office spustí pouze jednou měsíčně či používají ke svému pracovnímu zaměření jen Word či Excel. Někdo třeba ani netuší, jaký je mezi verzemi rozdíl. Cenový rozdíl je však vidět téměř okamžitě. Zkuste se na tuto problematiku podívat obecněji. Zde nejde jen o MS Office, ale o velkou část veškerého Vašeho softwarového vybavení.
Další stránkou věci je software nelegální ba dokonce škodlivý. Z našich zkušeností je počet výskytu nelegálního software ve Vaší firmě ohromný i přes skutečnost, že si například uživatelé díky omezenému oprávnění nemohou sami software instalovat. Pomáhají jim k tomu i pracovníci IT, kteří ze známosti či chyby umožní tyto činnosti provádět. Přitom toto jednání nebo jeho důsledek může mít pro firmu katastrofální následky. Zmiňme kontrolu legálnosti SW vybavení nebo infiltrace nebezpečného viru.
I tyto problémy Vám pomůžeme odhalit do naprostého detailu. Budete vědět, co si uživatelé instalují, které verze programů skutečně využijí a které jsou pro jejich činnost nezbytné. Které naopak nevyužívají vůbec či sporadicky a tudíž je licence na tento program možno využít jinde a na tomto místě použít alternativu např. v podobě freewarové náhrady.

Správa počítačů (u služby START či samostatného nákupu monitorovacího systému DOZORCE)

Díky monitorovacímu systému Dozorce, máte možnost vzdálené správy všech počítačů, na kterých systém běží. Uživatelé mohou přístup na jejich počítač povolovat, aby nedocházelo k neoprávněným průnikům. Pokud ovšem svému IT oddělení věříte a uživatelům daleko méně, je zde možnost i přístupů bez vědomí uživatelů. Veškeré činnosti, vzdáleným přístupem na počítači proveditelné, lze blokovat nebo naopak povolit, např. přístup odkudkoli na světě k jakémukoli počítači ve Vaší firmě. Vaše počítače budou pod Vaší kontrolou tak, jak tomu ještě nikdy nebylo. Nutnost cesty technika IT oddělení bude minimalizována a možnosti vzdálených přístupů a opravy problému např. mimo pracovní dobu či víkend bude hračkou.
I zde lze ušetřit nemalé finance a navíc maximalizovat komfort při správě počítačů.


Nyní můžete pokračovat na nejčastější dotazy, ceník, testovací DEMO verzi nebo objednávku monitorovacího systému Dozorce.

 

Nahoru